Poznając Trójmiasto cz.1 - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
418
single,single-post,postid-418,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Park Oliwski

29 lis Poznając Trójmiasto cz.1

W Gdańsku mieszkam już od jakiegoś czasu i naprawdę uwielbiam klimat tego miejsca. W związku z tym chyba już czas najwyższy trochę o tym miejscu opowiedzieć.

Gdy przyszedł mi ten pomysł do głowy, zastanawiałam się jak go ugryźć. Zdałam sobie sprawę, że Trójmiasto ma tyle pięknych miejsc i klimatycznych zaułków, że nie sposób opowiedzieć o tym w jednym wpisie. W końcu to miejsce z historią, pełne wspomnień i różnorodności.

I tak narodził się pomysł tworzenia wpisów pod hasłem – Poznając Trójmiasto i dzielenia go na części.

Moje poznawanie rozpoczynam od gdańskiej Oliwy i parku, który jest znakiem rozpoznawczym tej dzielnicy. Co jakiś czas odwiedzamy to miejsce, po pierwsze dlatego że jest stosunkowo blisko, a po drugie dlatego że ma niezwykły klimat. No i Polcia strasznie lubi po nim biegać.

Park Oliwski to naprawdę piękne miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować, zobaczyć palmy, zwiedzić katedrę oliwską, wstąpić do muzeum, a także na obiad czy kawałek ciacha. Opcji jest dużo. Tak właściwie nie sposób ogarnąć je wszystkie w jednym terminie, a na pewno nie z dzieckiem. 😉

Park Oliwski to wspaniałe miejsce na weekendowy spacer. W parku można spotkać wodne ptactwo – dla mojej małej jest to nadal atrakcja,

DSCN2771 DSCN2788

a niekiedy przebiegnie nam drogę ruda wiewiórka – jeszcze jakiś czas temu, a raczej kilkanaście lat wstecz zamiast wiewiórki można było spotkać tam szczury, ogromne jak koty, jednak te czasy na szczęście już minęły. :)

DSCN2794

Wędrując pięknymi alejkami można dotrzeć do Pałacu Opatów, w którym znajduje się również restauracja, ale i galeria sztuki współczesnej. Nie tylko wewnątrz można podziwiać pałac. Na zewnątrz jest równie pięknie – okazały ogród prezentuje się wspaniale, swym wyglądem przypominając romantyczny styl angielski.

DSCN2801

Uwielbiam te nasze rodzinne wędrówki, bo kocham oddychać trójmiejskim powietrzem – nawet dość czystym w porównaniu do innych miejsc w Polsce.

Park oliwski to niezwykle klimatyczne miejsce, zresztą jak i cała Oliwa. Jeśli w trakcie naszej wędrówki zgłodniejemy, a chcemy zjeść dobrze i w przyzwoitej cenie, warto wybrać się do pobliskiej Pierogarni Mandu, mieszczącej się nieopodal pętli tramwajowej.

pierogarnia

Zdjęcie ze strony www.pierogarnia-mandu.pl

Fajne miejsce z pysznym jedzeniem i kącikiem dla dzieci. Można spokojnie poczekać na swoje zamówienie, a maluch w tym czasie szaleje w wydzielonej dla siebie strefie. :)

1Comment
  • Marysia
    Posted at 07:19h, 13 lipiec Odpowiedz

    Świetne miejsce na niedzielny spacer. Bardzo lubię takie miejsca :)

Post A Comment