Wakacje z dzieckiem? - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
271
single,single-post,postid-271,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
maldives-666122_1280

11 maj Wakacje z dzieckiem?

A jednak jest to możliwe.

Może nie jest to odpoczynek taki, jak bym chciała. Może nie jest to leniuchowanie do południa, ale mimo wszystko czuję, że choć w pewnym stopniu można nabrać sił i odpocząć.

Naprawdę, można to zrobić i nawet krótki weekendowy wypad za miasto jest w stanie poprawić nastrój.

Jednak nie wszyscy rodzice wakacje z dziećmi uważają za wakacje.  Rodziców można podzielić:

– na tych, którzy uważają, że z dzieckiem nie da się wypocząć i dlatego w ogóle nie jeżdżą na wakacje;

– na tych, którzy jeżdżą, ale w sumie nie wypoczywają;

– i na tych, którzy jeżdżą i wypoczywają, a bynajmniej starają się to robić.

Ja zaliczam się do tych ostatnich. Uwielbiam podróżować i tak naprawdę nie widzę problemu w podróżowaniu z dzieckiem. Gdybym mogła robiłabym to częściej. I nie chodzi tylko o dalekie podróże, bo tak naprawdę wystarczy zmienić otoczenie i pojechać gdzieś niedaleko swojego miejsca zamieszkania, aby zresetować umysł i nabrać mocy.

Wakacje z dzieckiem nie muszą być „udręką”, wszystko zależy od podejścia i nastawienia. Wiadomo, jakiś wyjazd tylko w towarzystwie męża lub męża i znajomych również jest wskazany. Jednak zdecydowaliśmy się na założenie rodziny i co, teraz mamy zamiar czekać, aż dzieci urosną? W takim razie ile jeszcze musi minąć czasu? Nagle okaże się, że minęło 5, 6, 10 lat, a my przez ten czas nie byliśmy ani raz na wspólnych wakacjach.

Narzekamy na brak odpoczynku, a tak naprawdę nigdy nie chcieliśmy odpocząć, bo uznaliśmy, że z dziećmi się nie da.

Czy nie byłoby lepiej zaryzykować i jednak zorganizować jakiś wyjazd?

Skoro i tak nie odpoczywamy to może warto przekonać się, a może wakacje, o których myśleliśmy w kategorii harówki staną się zastrzykiem energii?

W świecie, w którym dużo naszego czasu kręci się wokół pracy trzeba poszukać równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Dzięki temu, że istnieją miejsca, które oferują udogodnienia dla rodzin z dziećmi wakacje mogą stać się jeszcze przyjemniejsze. :)

Poza tym podobno podróże kształcą, więc warto z tej wiedzy korzystać.

No Comments

Post A Comment