Podróżujemy po Polsce cz. 2 - szlakami Kotliny Kłodzkiej - Kuncio.pl
Tym razem wyruszyliśmy szlakiem atrakcji Kotliny Kłodzkiej. I udowadniamy, ale i przekonujemy, że warto podróżować po Polsce.
Podróżujemy po Polsce
15862
single,single-post,postid-15862,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Obłędne skały

09 wrz Podróżujemy po Polsce cz. 2 – szlakami Kotliny Kłodzkiej

Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy w pięknym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów. W drugim tygodniu postanowiliśmy całkowicie zmienić klimat, a za cel wybraliśmy góry i miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byliśmy, a do którego planowaliśmy pojechać już od jakiegoś czasu.

Oboje chcieliśmy zobaczyć Góry Stołowe. Poza tym zależało nam, aby nasza córka miała jak najwięcej frajdy z tej podróży, a po wnikliwszym sprawdzenie, ten kierunek wydał się nam idealny. Wybór padł na Polanicę Zdrój. Informacje i zdjęcia jakie znaleźliśmy przekonały nas, że będzie to idealne miejsce jako baza wypadowa w zwiedzaniu Gór Stołowych oraz Kotliny Kłodzkiej, a także super  miejsce na wieczorne spacery.

Wybraliśmy i pojechaliśmy. Zobaczcie sami ile nam to zajęło.

Mapa naszej podróży

Mapa pokazuje, że nasza podróż trwała 7h. Dodałabym do tego jeszcze dodatkowe pół godziny, które przeznaczyliśmy na dwa postoje. Pola była tak grzeczna i cierpliwa, że nie musieliśmy zatrzymywać się nigdzie na dłużej, mimo iż byliśmy na to przygotowani. Sami byliśmy w szoku. Z resztą o tym jak przygotować się do takiej wyprawy pisałam już w jednym z wpisów.

Polanica Zdrój i okolica

W Polanicy Zdrój wybraliśmy hotel Bukowy Park. To, co przekonało nas do tego miejsca to lokalizacja – w samym sercu uzdrowiska, a także oferta nakierowana na rodziny z dziećmi. Zależało nam na tym, aby nasza córka, szczególnie w przypadku niepogody, nie nudziła się na wakacjach. Ona byłaby niezadowolona, a my rwalibyśmy sobie włosy z głowy. :)

Hotel Bukowy Park

hotel bukowy park

Urokliwy hotel w Polanicy Zdrój

Dlatego wybraliśmy hotel, w którym znalazł się – niewielki, ale był – kącik zabaw, a także basen. Każdy nasz dzień musiał zakończyć się wodnymi wojażami, zresztą dla Poli była to jedna z istotnych atrakcji.

pokoj-zabaw-1

pokój zabaw w hotelu

pokoj-zabaw-2

Zasadniczo hotel możemy polecić z czystym sumienie, bo wszystko było na wysokim poziomie, od obsługi, aż po jedzenie i komfortowo wyposażone pokoje.

pokój hotelowy

Hotel Bukowy Park stał się naszą bazą wypadową do zwiedzania tego, co ma do zaoferowania Kotlina Kłodzka, a ma bardzo dużo.

W trakcie naszego 5-dniowego pobytu w Polanicy, oprócz zwiedzania i spacerowania po samym Uzdrowisku.

To, co oferuje Polanica Zdrój

Szachy w polanicy

Ścianka wspinaczkowa w Polanicy Zdrój

Uzdrowisko Polanica Zdrój

Park zdrojowy w Polanicy

Fontanna w Polanicy

Spacerujemy po Polanicy

Odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

W kopalni złota

Kopalnia złota

Rodzinnie w kopalni złota

Największa tyrolka obok kopalni złota

Wracając z kopalni, zahaczyliśmy o Ząbkowice Śląskie, gdzie chcieliśmy zobaczyć laboratorium Frankensteina. Niestety do września jest w remoncie, więc pocałowaliśmy klamkę, ale skoro byliśmy już na miejscu postanowiliśmy trochę pospacerować.

Centrum Ząbkowic Śląskich

Laboratorium Frankensteina

Ruiny zamku w Ząbkowicach

Byliśmy w Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdrój – tam zdjęć robić nie wolno, po czym przekroczyliśmy granicę z Czechami. A następnie „wróciliśmy” do Polski i pojechaliśmy zobaczyć sanktuarium w Wambierzycach.

Granica z Czechami

Sanktuarium w Wambierzycach

Wybraliśmy się na wędrówkę po labiryncie Błędnych Skał na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Błędne skały

Przeciskamy się

Błędne skały

Błędne skały

Labirynt błędnych skał

Błędne skały

Przystanek w Górach Stołowych

Ponadto odwiedziliśmy urokliwe miasteczko Międzygórze, w którym na wysokości 780 m n.p.m. znajduje się Ogród bajek.

Miedzygórze

Urokliwe miejsce

A ja siedzę i siedzę

Wchodzimy do ogrodu bajek

Ogród bajek

Ogród bajek

Ogród bajek

Nasze górskie wakacje były naprawdę bardzo intensywne. Zresztą nasz cały urlop musimy uznać za udany. Przejechaliśmy około 1 700 km i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Jedno wiemy na pewno – jeszcze wrócimy w ten region Polski. :)


www.bukowypark.pl – nasz hotel :)

Podróżujemy po Polsce cz. 1 – co urzeka na Kaszubach

6 Comments
 • Edyta Jabłońska
  Posted at 08:56h, 14 październik Odpowiedz

  Bardzo ciekawa relacja i piękne zdjęcia, pogoda też dopisała chociaż w tym roku było z nią różnie :), jeszcze tam nie byłam ale jest bardzo ładnie :)

 • MPI
  Posted at 06:55h, 28 październik Odpowiedz

  Bardzo ładna strona internetowa. Ciekawie napisane teksty. Ja także mam taką misje żeby dzieciaczkom pokazać jak najwięcej Polski i tego co u nas piękne kotlina do tych miejsc się zalicza.

 • Ola
  Posted at 11:28h, 27 listopad Odpowiedz

  W labiryncie byłam jako dziecko na szkolnej wycieczce, Musze sprawdzić wiosną jak teraz bym odbierała tamto miejsce. :-) Pięknie!

 • Fromviewof
  Posted at 05:52h, 28 listopad Odpowiedz

  Rewelacyjny urlop… uwielbiam górskie zakątki…tylko pozazdrościć :)

 • Kama
  Posted at 11:21h, 04 kwiecień Odpowiedz

  Byłam tam rok temu, jest pięknie!

  • magda
   Posted at 08:09h, 15 kwiecień Odpowiedz

   Też tak uważam. Warto odwiedzić ten zakątek Polski.

Post A Comment