Odcinek 3 - Moja przyjaciółka doula - Kuncio.pl
Czy doula może być przyjaciółką? Kim w ogóle jest i gdzie można ją znaleźć? Odsłuchując nagranie zdobędziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
doula
15946
single,single-post,postid-15946,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Moja przyjaciółka doula

19 paź Odcinek 3 – Moja przyjaciółka doula

W tym odcinku postaram się odpowiedzieć na kilka istotnych pytań i przybliżyć zawód douli, bo faktycznie taki zawód istnieje.

Odsłuchując nagranie dowiecie się:

 • Kim jest doula?
 • Jak to wygląda w Polsce i czy kobiety faktycznie korzystają z tego typu usług?
 • Czy towarzystwo przy porodzie jest ważne?
 • A także dowiecie się jak wygląda wsparcie douli, gdzie ją można znaleźć, a na sam koniec usłyszycie opowieść Zuzanny i jej drogę do bycia doulą. :)

Moim gościem była Zuzanna Kołacz-Kordzińska. Na co dzień prowadząca Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej” i od 2014 roku będąca doulą.

Ośrodek Bliżej i doula

Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej” powstał w 2012 roku jako miejsce, w którym rodzice mogą otrzymać wsparcie, poszerzyć swoje kompetencje oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania w zakresie rodzicielstwa.

3 Comments
 • Kat Nems
  Posted at 10:57h, 03 listopad Odpowiedz

  ja mam natomiast mieszane uczucia jesli chodzi o ten „zawód”. Sama wolałabym, aby podczas ciąży i porodu wspierał mnie mój mąż, niż obca osoba. Najczęściej położna, która wita nas w sali porodowej też nie jest osobą znajomą, jednak dla mnie osoba o wykształceniu medycznym z fachową wiedzą i dużym doświadczeniem jest bardziej wiarygodna.

 • Kasia Choma
  Posted at 11:10h, 03 listopad Odpowiedz

  Coraz częściej słyszę o doula i myślę, że to fajne wsparcie dla kobiet. Szczególnie dla tych, które z różnych powodów nie mają wsparcia lub nie chcą, żeby na przykład ich partner uczestniczył przy porodzie. Niestety ten zawód jest jeszcze mało popularny, przez co spotyka się z różnym odbiorem.

 • odNova
  Posted at 12:52h, 03 listopad Odpowiedz

  Doceniam ten zawód i uważam, że prowadzone wsparcie przez doulę jest nieocenione. Skojarzenia, opinie zależą zapewne od naszych wcześniejszych doświadczeń, bo jak w przypadku każdego zawodu jakość świadczonych usług zależy od człowieka…W moim przypadku trafiałam na nieprzyjemne położne…a w tych mimo, ze wyjątkowych ale jednak bolesnych chwilach potrzebne jest wsparcie, ciepło, zrozumienie – a nie suche komendy wypowiadane przez położną….
  pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie 😉

Post A Comment