Łóżka dziecięce w natarciu - inspiracje
W końcu musiała nadejść zmiana. A że całkiem niezły ze mnie researcher wyszedł z tego fajny materiał, który może posłużyć innym. Łóżka dziecięce w natarciu.
łóżka dziecięce
15870
single,single-post,postid-15870,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Łóżko dziecięce

13 wrz Łóżka dziecięce w natarciu – inspiracje

W końcu musiała nadejść zmiana. Zanim jednak nadeszła była poprzedzona wieloma godzinami poszukiwań i porównań. A że, nieskromnie powiem, całkiem niezły ze mnie researcher wyszedł z tego fajny materiał, który może posłużyć innym. 

Nasza decyzja zmiany Polinowego łóżka, z tego niemowlęcego na już „normalne” łóżko dziecięce, trochę trwała. Było to spowodowane kilkoma czynnikami.

Nasze motywacje do zmiany

Pierwszym z nich był fakt, że Pola dopiero 4 miesiące temu zaczęła spać bez dwóch szczebelek – chcieliśmy, aby się do tego faktu przyzwyczaiła, bo początkowo była bardzo zdziwiona. Po drugie, skoro mieściła się w swoim, już teraz poprzednim łóżeczku, uznaliśmy, że o zmianie pomyślimy później i ją przekładaliśmy. Po trzecie, cały czas żyliśmy w jakiejś obawie i uważaliśmy stare łóżko za bezpieczniejsze. No bo przecież z niego nie wypadnie, a już z łóżka dziecięcego może, mimo iż ma ogranicznik. Oczywiście to były nasze tłumaczenia. Odwlekaliśmy tę decyzję i chyba też gdzieś podświadomie nie chcieliśmy dopuścić do siebie myśli, że nasza Pola jest coraz większa i niemowlakiem już nie będzie.

W końcu doszliśmy do momentu, w którym podjęliśmy decyzję.

Ok. Pola potrzebuje nowego łóżka. Już czas.

Co jest dla nas istotne?

Gdy już decyzja została podjęta, musieliśmy rozpocząć poszukiwania idealnego dla nas rozwiązania. W tym celu trzeba było spojrzeć na rozkład pokoju i zastanowić się na czym nam zależy.

rzut mieszkania

Pokój Poli to pomieszczenie oznaczone nr 5. Rzut przedstawia propozycję dewelopera.

Pokój naszej córki ma skosy, a w sumie jeden skos, który idealnie nadaje się pod zabudowę, którą mamy zamiar wykonać w przyszłości. Poza tym nie wiemy, czy będzie to pokój dla jednego dziecka, czy może będzie musiała się tam zmieścić dwójka. W związku z tym postanowiliśmy wybrać łóżko, którego najzwyczajniej w świecie nie będzie nam szkoda wymienić na inne, a jednocześnie będzie ładne i funkcjonalne.

Pod uwagę braliśmy poniższe warianty.

Zestawienie łóżek dla dzieci1. Łóżko białe sprzedajemy.pl

2. Łóżko Leoni białe archonhome.pl

3. Łóżko Kritter ikea.com

4. Łóżko Minnen ikea.com

Wcześniej wspomniałam, że zależało nam na funkcjonalności. Doszliśmy do wniosku, że łóżko musi posiadać szufladę. Tym sposobem wykluczyliśmy wariant nr 3 i 4. Łóżka nam się podobały, tym bardziej, że opcja nr 4 rośnie razem z dzieckiem. Jednak brak szuflady spowodował, że zaczęliśmy zastanawiać się nad opcją nr 1 i 2. Łóżko od archonhome.pl na pewno można uznać za funkcjonalne. Ma sprytnie ukrytą funkcję spania dla drugiej osoby, niestety kosztem szuflady. Stwierdziliśmy, że nie będziemy używać tej opcji na tyle, aby przekonała nas do zakupu. Tym sposobem wybór padł na łóżko nr 1.

Nie kupiliśmy identycznego modelu, ale bardzo podobny. Nasze łóżko wraz z szufladami o wymiarach 160×80 zamówiliśmy z allegro ze sklepu internetowego www.wesolydzieciak.pl . Najbardziej przypomina wersję pierwszą, przedstawianą na zestawieniu powyżej, jednak różni się pewnymi elementami. Ma oczywiście szufladę, ale zamiast barierki ma odpowiedniej wysokości boki, które zabezpieczają przed wypadnięciem. Poza tym charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją, bo aż do 130kg! To był kolejny aspekt, który przekonał nas do tego łóżka – dzięki temu mogę siedzieć na nim, gdy czytam Poli bajki na dobranoc.

łóżko dla dziecka

łóżko dla dziecka

łóżko dla dziecka

łóżko dla dziecka

łóżko dla dziecka

Inspiracje

Wybierając nasze łóżko natknęłam się na kilka innych inspiracji, szczególnie przydatnych dla trochę starszych dzieci oraz dla rodzeństwa, a także łóżka idealnie sprawdzone w małych przestrzeniach. Zobaczcie sami.

Łóżko dla trójki

Łóżko dziecięce Bipop dla 3 osób. Dostępne na meble-aldo.pl

Łóżko z biurkiem

Opcja dla większych dzieci. Łóżko z biurkiem. Do tego zajmuje mało miejsca. Takie cudo znalazłam na stylowi.pl

Łóżko z opcją spania dla drugiej osoby

Łóżko podwójne z barierką Praktik. Opcja spania dla drugiej osoby i nadal mamy szuflady. Można kupić na babymeble.pl

Łóżko ze zjeżdżalnią

Jedno z moich ulubionych rozwiązań. Łóżko połączone ze zjeżdżalnią. Super opcja. Takie łóżko można zamówić, wchodząc na sklep.mebleflexa.pl

Łóżko z antresolą

Jeżeli pokój w stylu skandynawskim to Twoje marzenie, to ta propozycja jest dla Ciebie. Łóżko na antresoli to na pewno ciekawe rozwiązanie. Zdjęcie z dobrzemieszkaj.pl

Półko-tapczan

Stare rozwiązanie w nowym wydaniu. Sprawdza się w małych pomieszczeniach. Stary, poczciwy półkotapczan zyskał nowe oblicze. Rozwiązanie dostępne na tchibo.pl


Przydatne linki:

www.lovethedesign.com

www.tchibo.pl

www.sklep.mebleflexa.pl

www.babymeble.pl

www.meble-aldo.pl

www.wesolydzieciak.pl

www.archonhome.pl

5 Comments
 • Iza
  Posted at 18:35h, 13 wrzesień Odpowiedz

  Fajne Wasze łóżko :) My mamy to metalowe z Ikei, ale wcześniejszy model. Teraz bym takiego nie wzięła, tylko drewniane. A z inspiracji ta z dobrzemieszkaj.pl świetna. Gdybym miała wyższy salon, to bym sobie taką antresolę wstawiła :)

 • Tedi
  Posted at 09:07h, 19 wrzesień Odpowiedz

  Bardzo ładne łóżka :-).

 • www.zaraz-wracam.pl
  Posted at 09:07h, 19 wrzesień Odpowiedz

  Mamy bardzo podobne łózko do Waszego, lecz posiadamy jeszcze barierkę, bo nasz synek po prostu spadał i potrzebne były dodatkowe materace i poduchy na podłodze 😉

 • Marta Kraszewska
  Posted at 17:47h, 19 wrzesień Odpowiedz

  Przy okazji i ja spojrzalam na podwójne łóżeczka. Za 1,5 roku czeka nas taka zmiana:) dziękuję

  • magda
   Posted at 19:49h, 19 wrzesień Odpowiedz

   A proszę bardzo. :) Cieszę się, że komuś się moje inspiracje przydały. :)

Post A Comment