7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o facetach - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
16109
single,single-post,postid-16109,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o facetach

28 lut 7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o facetach

Jako mężatka z kilkunastoletnim „związkowym” doświadczeniem mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy z zupełnie różnych światów, w sensie My – kobiety i Oni – mężczyźni.

Zasadniczo faceci są przewidywalni. Naprawdę tak sądzę. Szczególnie, gdy spędziło się z jednym kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Poza tym w wielu rzeczach są do siebie podobni, zresztą nie ma się co dziwić, kobiety też tak mają. J Co tak naprawdę powinnaś o nich wiedzieć?

Mów bez owijania w bawełnę, a jest szansa, że Cię zrozumie

My kobiety tak mamy, że wydaje się nam, że skoro my się domyślamy to oni też się domyślą. Otóż nie! Facet się nie domyśli jeśli nie powiesz mu czegoś wprost. On potrzebuje jasnego komunikatu, czyli nie naprowadzania, a jedynie przejrzystej informacji. Jeśli chcesz żeby coś zrobił albo wymyślił jakiś pomysł na wspólny wyjazd to po prostu mu to powiedz. Nie powiesz, nie pojedziesz. Proste.

Oczywiście czasami zdarzają się im przebłyski, ale myślę, że jeszcze taki się nie urodził, aby za każdym razem zrozumieć Twoje zakamuflowane podchody. :)

Ty faceta nie zmienisz, musi on wykonać trochę pracy

Wiele się mówi o tym, że kobieta może zmienić mężczyznę. I jak najbardziej jest w tym trochę prawdy, bo kobieta może być bodźcem do zmian. Na tyle silnym, że jest w stanie pomóc mężczyźnie w jego transformacji. Jednak cały proces nie mógłby się zadziać gdyby nie to, że mężczyzna tego chce. Nikogo nie nakłoni się do zmian, jeśli nie będzie ich chciał, jeśli nie będzie miał motywacji.

Jeden z moich profesorów na studiach mówił, że kobiety są jak anioły na ziemi i jak to wśród aniołów bywa mogą być dobre lub złe.

Facet słucha tylko połowę tego co mówisz

Ty się produkujesz, a on i tak nie wie co do niego powiedziałaś. Nie ma nic bardziej wkurzającego, bo ile można się powtarzać. K. miał nawet na to swój patent, bo zapamiętywał ostatnie cztery słowa i jak widziałam, że raczej jego uwaga nie jest skupiona na tym co mówię, pytałam się co do niego powiedziałam. Później już wiedziałam, że była to jego wypracowana metoda, bo kontekstu i tak nie ogarniał. Teraz od razu mówię, że ma się skupić, bo powtarzać po dziesięć razy nie będę.

Znalezienie niektórych rzeczy to dla niego zagadka

Prosty przykład. Nasza córka ma już ponad trzy lata. Od kiedy się urodziła jej rzeczy nie zmieniły swojego miejsca. Oznacza to tyle, że spódniczki są na drugiej półce w szafie, spodnie dresowe w szafce z zielonymi drzwiczkami, a koszulki podzieliłam na długi i krótki rękaw. Mimo to co najmniej dwa razy w tygodniu słyszę pytanie, gdzie on ma znaleźć te rzeczy. Wtedy faktycznie się zastanawiam: On tak na serio, czy chce mnie tylko zdenerwować? Biorąc pod uwagę jak się miotał podczas tego szukania, potwierdziło tylko, że faktycznie nie wiedział…

Dla świętego spokoju powiedzą, że dobrze wyglądasz

Nie każdy facet musi się znać na modzie, jednak jakieś poczucie proporcji z reguły ma. Niektórym idzie to gorzej, innym bardzo dobrze i są też tacy, którzy w ogóle tego zmysłu nie posiadają. Bez względu na jaki typ trafisz w momencie zmęczenia materiału powie Ci, choćbyś worek na sobie miała, że jest dobrze. Więc jeśli nie masz w domu lustra, jeśli światło źle pada i nie możesz zobaczyć jak wykonałaś makijaż to po prostu przenieś się z lusterkiem w inne miejsce, bo poleganie na opinii faceta może być zgubne. :)

Mężczyźni też lubią robić zakupy

Ale tylko wtedy, kiedy robią je dla siebie. :) Ostatnio jestem nagabywana na zakupy. Jest to tym bardziej dziwne, że za każdym razem trzeba go wyciągać, a ostatnio przestałam to robić, bo najzwyklej w świecie mi marudzi. Jednak tym razem sytuacja jest inna, bo nie mamy jechać tylko na zakupy dla mnie, ale i dla niego. W związku z tym zapał jest o wiele większy. Kobieto pamiętaj! Mężczyzna  chce chodzić na zakupy, gdy sobie musi kupić ubrania, gdy planujecie wybrać się do sklepu z elektroniką lub gdy chcecie zamienić samochód na inny model. Wtedy na pewno możesz liczyć na jego zaangażowanie. :)

Pojawia się katar, a mężczyzna zamienia się w chłopca

Tę sytuację zna chyba każda kobieta. Gdy w domu pojawia się katar, pojawia się też transformacja – wielki facet zmienia się w malutkiego chłopca. Na termometrze 36,8, oprócz kataru żadnych innych objawów, ale on czuje, że jedyna rzecz jaką może zrobić to leżeć. Najchętniej wziąłby od razu coś na przeziębienie. Z reguły chodzi o specyfik działający, jak to mówi lekarz pierwszego kontaktu mojego męża, jedynie w obrębie telewizora. No cóż, trzeba przetrwać i liczyć, że katar szybko minie. :)

2 Comments
  • KrasnaLove Myśli
    Posted at 19:07h, 01 marzec Odpowiedz

    O tak co do facetów to zdecydowanie się zgadzam :) Fanie to wszystko opisałaś :) A chory mężczyzna to umierający mężczyzna i potrzebuje opieki i ciepłego słowa, co z tego, że to tylko katar 😛

  • Jagoda Szymańska
    Posted at 10:16h, 21 wrzesień Odpowiedz

    Zdecydowanie mężczyzna też ma uczucia i też go boli. A robienie z niego najgorszego to też droga donikąd. Warto brać pod uwagę że dużo im zawdzięczamy.

Post A Comment