Odicnek 4 - Programowanie to przygoda, którą warto rozpocząć już od najmłodszych lat - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
16087
single,single-post,postid-16087,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Programowanie to przygoda

20 sty Odicnek 4 – Programowanie to przygoda, którą warto rozpocząć już od najmłodszych lat

W 4 odcinku podcastu została poruszona tematyka programowania. Razem z moją rozmówczynią chciałabym Was przekonać do tego, że programować nie muszą tylko chłopcy, ale jak najbardziej mogą także dziewczynki.

W tym odcinku dowiecie się:

 • Skąd pomysł na powołanie do życia Fundacji Girls Code Fun.
 • Dlaczego warto wplatać do zabawy zasady programowania?
 • A także jak to robić już z najmłodszymi dziećmi.

Moją rozmówczynią była Karolina Cikowska, dzięki której została powołana do życia Fundacja, która zajmuje się cyfrową edukacją dziewczynek.


 

Fundacka edukująca małe programistkiKarolina Cikowska – Urodzona w Polsce i wychowana w Nowym Jorku psycholożka. Realizując wraz z Amerykańską Izbą Handlową działania wspierające rozwój innowacji dostrzegła jak kluczowa jest dla przyszłych pokoleń umiejętność programowania. Dumna mama Kayi i Felixa. Założycielka Fundacji Girls Code Fun, zachęcającej dziewczynki do edukacji w obszarach nauk ścisłych.

2 Comments
 • Marlena
  Posted at 19:32h, 21 styczeń Odpowiedz

  Oczywiście, że nie tylko chłopcy są stworzeni do programowania czegokolwiek:) Poza tym świetna inicjatywa i pomysł na fundację. Edukacja w tym obszarze od najmłodszych lat zarówno chłopców jak i dziewczynek na pewno zaowocuje w przyszłości!

 • Jagła
  Posted at 13:38h, 23 czerwiec Odpowiedz

  Pierwszą programistką była kobieta!

Post A Comment