Czym jest dla mnie bezpieczeństwo - "Blogerzy dla BezpiecznaJa" - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
16136
single,single-post,postid-16136,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Wspieram akcję BezpiecznaJa

08 maj Czym jest dla mnie bezpieczeństwo – „Blogerzy dla BezpiecznaJa”

Chyba każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Myślę, że kobiety nawet częściej o tym myślą, gdyż częściej są ofiarami przemocy, szczególnie jeśli chodzi o przemoc seksualną. Nie ma co ukrywać, że problem dotyka w większości kobiety, które na dodatek nie zawsze chcą o tym mówić. Aby pokazać jak istotny jest to problem, postanowiłam przystąpić do akcji, której celem jest wspieranie kobiet i pokazywanie im jak rozpoznać i jak radzić sobie z ewentualnym zagrożeniem.

Jest to dla mnie tym bardziej ważne, że jestem kobietą, ale też matką, której córka za kilka lat stanie się nastolatką.

Co oznacza dla mnie bycie bezpieczną?

To nie tylko świadomość, że mogę wyjść swobodnie na ulicę, że nie muszę obawiać się wieczornych powrotów z pracy, czy po spotkaniu ze znajomymi. To także świadomość, że w domu mogę czuć się bezpiecznie, że mam do tego prawo. Poczucie bezpieczeństwa to dla mnie stan, w którym nie muszę obawiać się świata i najbliższego otoczenia. To dom, do którego wracam bez obaw, ale i świadomość jak mogę pomóc sobie i innym w przypadku agresywnych zaczepek, a także jak rozpoznawać zagrożenia zanim nastąpią.

Czym jest akcja BezpiecznaJa?

Do wzięcia udziału w akcji i napisaniu o niej zostałam zaproszona bezpośrednio przez BezpiecznaJa.

Akcja została stworzona po to, aby uczyć i pomagać. Również po to, aby zmienić świadomość kobiet, bo każda z nas może być narażona na różne formy przemocy. Nie możemy mówić, że nas to nie dotyczy. Celem akcji BezpiecznaJa są organizowane bezpłatne szkolenia dla kobiet i nastolatek. Na szkoleniach każda z uczestniczek może m.in. dowiedzieć się jak rozpoznać potencjalne zagrożenie, jak zminimalizować ryzyko śmierci podczas napadu, czy jak świadomie poruszać się w swojej przestrzeni by być bezpieczną.

Każdy z nas może wspomóc akcję, czy to przez wsparcie finansowe, czy przez propagowanie tej inicjatywy dalej.

Jeżeli jesteś blogerem lub blogerką i chcesz dołączyć do akcji, poniżej znajdziesz informacje jak możesz to zrobić.

Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu [20 szkoleń w 10 miastach] Stowarzyszenie FAIR IS zbiera środki poprzez akcje crowdfunding’ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jak?


1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: „Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl’a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji BezpiecznaJa [pomagam.pl/BezpiecznaJa]

2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce „wspierający / blogerzy”. Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]


W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.


3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.


4. Należy też napisać w kilku słowach „co rozumiesz przez „poczucie bezpieczeństwa”” lub „dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.


5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl „

No Comments

Post A Comment