Bloguję świadomie, wybieram świadomie - relacja z I Spotkania Świadomych Blogerek - Kuncio.pl
Blog parentingowo-lifestylowy
parenting, lifestyle
16055
single,single-post,postid-16055,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
Spotkanie blogerek

23 gru Bloguję świadomie, wybieram świadomie – relacja z I Spotkania Świadomych Blogerek

Bycie świadomym to stan umysłu. To wybór, który podejmuje się w zgodzie ze sobą i własnymi przekonaniami. Bycie świadomym to posiadanie wiedzy na określony temat, bo jeżeli chcemy wybierać świadomie musimy znać wszystkie za i przeciw albo dążyć do tego, aby je poznać.

Cieszę się, że nie jestem osamotniona w swej świadomości, w drążeniu różnych tematów oraz poszukiwaniu odpowiedzi, bo kto pyta nie błądzi.

Spotkanie blogujących świadomie

26 listopada 2016 w Restauracji & Kawiarni Spiżarnia w Bydgoszczy miałam okazję spotkać się ze wspaniałymi kobietami, które czują podobnie jak ja, które również są świadome i starają się nadać swoim wyborom i swojemu blogowaniu świadomego charakteru. Organizatorką spotkania była Izabela Kornet – bardzo energiczna, młoda  kobieta z głową pełną pomysłów, której wróżę karierę Event Managera. :)

Spotkanie blogerek w Bydgoszczy

Muszę wspomnieć, że Iza przygotowała wszystko wzorowo, mając przy tym pomoc swojej mamy, co tylko uświadcza mnie w przekonaniu o wysokiej ważności relacji rodzic-dziecko.

Specjały na blogerskim spotkaniu

Spotkanie blogerek

kobiece porady

Oprócz charakteru networkingowego, mającego na celu zacieśnianie współpracy blogerskiej i poznania się nawzajem, spotkanie posiadało również charakter edukacyjny, ale i charytatywny – czego nie mogło zabraknąć w przypadku spotkania dotyczącego Świadomych Blogerek.

Kim były uczestniczki?

Uczestniczki I Spotkania Świadomych Blogerek to przede wszystkim kobiety, które chcą rozwijać swoje pasje w zgodzie ze sobą.

Adrianna – dziewczyna z głową w chmurach – tak sama o sobie mówi. Zarażająca na swym blogu optymizmem i pozytywną energią.

Agapisząca wraz z koleżanką o pielęgnacji i kosmetykach, ale nie tylko, bo zdarzy się jej tekst z pogranicza, czyli tzw. miszmasz.

Ania – wie czego chce i realizuje obraną przez siebie strategię budowania wizerunku. Specjalistka od social mediów, która podzieli się z Tobą swoją ekspercką wiedzą.

Asia – blogująca mama trójki smyków. Otwarta na świat, łamiąca stereotypy. Tworzy blog dla siebie i dla podobnych jak ona, ciekawych świata ludzi.

Iza – kolejna mama, która pokazuje, że świat nie jest tylko różowy, że ma o wiele więcej barw. Jej blog to opisy perypetii domowych, borykania się z codziennością przeplatane niezwykłą kreatywnością do tworzenia pięknych rzeczy.

Karolina – na jej blogu królują podróże, wywiady i trochę informacji o atrakcjach dla dzieci. Karolina to dziennikarka i znawca mediów. Z nią możesz przeżyć naprawdę piękną podróż.

Krystyna – pełna pozytywnej energii blogerka, która w dużej mierze porusza się w tematyce pracy, bo jej konik to doradztwo personalne i rozwój zawodowy. Bez względu na to czy jesteś pracodawcą, pracownikiem, czy poszukującym pracy tam znajdziesz cos dla siebie.

Lena – a raczej Magdalena, copywriterka i freelancerka, a prywatnie mama. Na jej blogu znajdziesz prawdę, może nawet czasami nie będzie Ci się ona podobać, bo Lena to nie mama i kobieta z lukru. :) Szczerość i szczypta zadziornego humoru to elementy, z których musi wyjść coś niesamowitego. No i faktycznie, czytając Lenę można to poczuć.

Magda – jej drugie imię to rękodzieło. Cóż za cudeńka tworzy, wystarczy wejść na blog i zobaczyć. Poza tym mama trójki słodziaków. Jej blog powstał z pasji do tworzenia i miłości do dzieci.

Marta – okazuje się, że podobnie jak ja mieszkanka Gdańska, pisząca o książkach i promująca czytanie. Mnie przekonywać nie trzeba, bo kocham książki, a wszyscy, którzy chcą się zarazić i obudzić w sobie książkowego potwora zapraszam na jej blog.

Marta Sz. – mama blogerka i gadżet mama. U niej znajdziecie wiele nowinek ze świata, ale i zobaczycie jak można stworzyć coś z niczego. Optymistyczne podejście do życia i niekonwencjonalne pomysły to właśnie cała ona.

Nadine – mama z pasją do szycia.  Nie wiecie jak uszyć słonia pluszaka albo majtki na pampersa? Ona Wam w tym pomoże.  Przy odwiedzaniu jej bloga konieczne must have to dział DIY i Szycie.

Olga – blogerka weganka z pasją do podróżowania i spędzania czasu na łonie natury. Miłośniczka kotów, która jest idealnym przykładem, że życie bez mięsa jest możliwe.

Patrycjabloguje o produktach pielęgnacyjnych i kosmetykach.  Udziela rad, tworzy relacje z wydarzeń i podróży.

Roksana – jej macierzyństwo jest prawdziwe, tak samo jak ona. Pokazuje siebie i swój świat takim jaki on faktycznie jest.

Sylwia – macierzyństwo, kobiecość, rodzina to znajdziecie na jej blogu. To na nim znajdziecie całą jej codzienność przeplataną spostrzeżeniami  i przemyśleniami, ale i walką z przeciwnościami losu.

Sylwia – blogowanie to dla niej jeszcze mało. Zamiast fotografować, rysuje i tak tworzy oprawę do swoich wpisów. Na jej blogu jest po prostu zielono, to blog o stylu życia, w którym główne skrzypce gra zielarstwo.

Żaneta – mama i blogerka, pokazuje jak można spędzać kreatywnie czas z dziećmi. Pisze o macierzyństwie, wychowaniu, a także recenzuje.

Edukacja

Oprócz walorów towarzyskich spotkanie miało również wymiar edukacyjny. Trudno mi powiedzieć, którą prelekcję uważam za najlepszą, bo z każdej coś wyniosłam lub po prostu utwierdziłam się w przekonaniu, że idę dobrą ścieżką.

Na spotkaniu mogłyśmy spojrzeć na blogowanie w sposób kompleksowy i dowiedzieć się jak możemy udoskonalić nasz warsztat i na co należy zwrócić uwagę. Bo prowadzenie bloga to nie musi być tylko pisanie.

Można wzbogacić go o dodatkowy kanał i prowadzić chociażby webinar, o czym mówiła Paulina. Poza tym blog to też odpowiednie SEO, w którym specjalizuje się Ola, a także obranie właściwego kierunku i stworzenie wizerunku zgodnego z własnymi przekonaniami w celu zachowania spójności, do czego przekonywała nas Klaudia. W końcu blog to my same, dlatego ważne jest abyśmy również pracowały nad rozwojem osobistym, co uzmysłowiła nam Joanna.

O webinarach

Paulina Pamuła

Ola Gościniak i SEO

Ola Gościniak

O wizerunku mówi Klaudia

Klaudia Fotyniuk

Coaching

Joanna Bogielczyk

Licytujemy

Z racji tego, że spotkanie było kierowane do świadomych blogerek nie mogło zabraknąć wsparcia szczytnego celu. Wszystkie pieniądze z produktów przekazanych przez sponsorów na licytację zostały przekazane Fundacji Chustka z Warszawy.

Licytujemy dla fundacji

Udało mi się wylicytować kilka wspaniałych rzeczy, z których była zadowolona również moja córka. W ten sposób stałam się posiadaczką pięknej, ręcznie wykonanej kartki, która już trafiła do Anglii. Moja córcia ucieszyła się z pluszowego słonia od Majunto i książki wydawnictwa Zakamarki,  voucher od DolakCoach wyląduje pod choinką jako prezent świąteczny, a krem na stawy mam nadzieję, że ulży moim rodzicom w codziennym funkcjonowaniu. :)

Kartka ręcznie robiona

Oliwka i chusteczki

Krem na stawy

Voucher na coaching

Nusia się chowa

50 firm wspierających

Wydarzenie przygotowane przez Izę wsparło wiele firm, w tym bardzo znanych na polskim rynku.

Spotkanie świadomych blogerek

Linki do Partnerów, o których jeszcze nie wspomniałam: Kompas marzeń, Janda, Scan-Anida, TwinCaps, Wydawnictwo Pascal, 7th Heaven, Lip Smacker Polska, Bą Bą, Efcia Soap, Equilibra, Iva Natura, Jagodowa sztuka, Vichy, La Roche-Posay, Made by Goga.

Nie mogło zabraknąć również partnerów medialnych:

Kobiece porady, Face&Look, Spichlerz Handmade, Domowy Zakątek, Rainbow Loom, Sosrodzice, Empress Motion.

Spotkanie spełniło moje oczekiwania i pozwoliło mi poznać wspaniałe kobiety, które codziennie udowadniają, że można i warto mieć swoje pasje. Całość zakończyłyśmy na słodko. Oby więcej takich spotkań. :)

tort wegański

Wszystkie uczestniczki spotkania blogerek


Zdjęcia ze spotkania są autorstwa Lady Amarena. Ponadto skorzystałam z niektórych zdjęć produktów wykonanych przez samą organizatorkę, czyli Izabelę Kornet. :)

5 Comments
 • Izabela
  Posted at 13:48h, 23 grudzień Odpowiedz

  Dziękuję za miłe słowa! Dziękuję też, że byłaś :) Bardzo mnie to cieszy, że tworzyłyście to wszystko razem ze mną. Czy będę event managerem to… chyba niekoniecznie 😀 Ale swoje warsztaty uwielbiam dopieszczać co do milimetra! :)))

 • Marta Kraszewska
  Posted at 20:44h, 23 grudzień Odpowiedz

  świat jest taki mały;P mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja się spotkać i porozmawiać dłużej. pozdrawiam1

 • krystyna polek
  Posted at 19:08h, 26 grudzień Odpowiedz

  każda recenzja wnosi coś nowego, pięknie to przedstawiłaś, podpisuje się pod Twoimi słowami 😀

 • Karola
  Posted at 17:55h, 03 styczeń Odpowiedz

  Rewelacyjnie było Cię poznać! To co, do zobaczenia za rok? 😉

  • magda
   Posted at 18:19h, 08 styczeń Odpowiedz

   Jak najbardziej. Mam zamiar pojawić się na spotkaniu. :)

Post A Comment